"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Do pohárové odvety s nadějným výsledkem

clanek-po-zapase-etienne-bohemians-1982-10-20-bw-250pxJeště dále než minule se museli fotbalisté Bohemians vypravit k zápasu druhého kola Poháru UEFA. Jejich hostitelem totiž bylo St. Étienne, jeden z nejlepších francouzských klubů současnosti a hlavní dodavatel hráčů pro reprezentaci Galského kohouta.

Do branky Bohemians se oproti očekávání vrátil brankář Zděněk Hruška, který se velmi rychle zotavil z drobné autonehody. Chyběl ale Zelenský, kterého nahradil Zdeněk Koukal.

Klokani málem svého soupeře překvapili již v první minutě. Chaloupka si naběhl na Koukalovu přihrávku, svou hlavičku ale poslal těsně vedle.

Ve francouzském týmu byl nejaktivnější holandský reprezentant Rep, v průběhu prvního poločasu podstoupil několik soubojů s Hruškou, navrátilec v brance Bohemians ale vždy zakročil včas. Hráči v poli pak aktivně napadali rozehrávku domácích "zelených ďáblů" a několikrát zahrozili. Nejvíce po půlhodině hry kapitán Bičovský, jehož střelu z pětadvaceti metrů bravurně vytěsnil brankář Castaneda a první poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu nastoupili Francouzi s jedním střídáním a začali náporem, obrana Bohemians ale v houstnoucí mlze jistě odolávala domácímu tlaku a postupem času převzali Klokani otěže zápasu. Hřiště ovládl Sloup přesunutý do středu zálohy a pod jeho vedením se Pražané začali dostávat do velkých šancí. Ve velkých příležitostech byli Chaloupka i Čermák, proti tomu se ale opět vytáhl Castaneda. Skórovat mohl i Němec, mířil ale nad.

Jedinou zaznamenáníhodnou šancí St. Étienne byl protiútok zakončený Battistonem, tomu míč v rozhodující chvíli pořádně nesedl a Hruška neměl práci. Zákrok na Němce v pokutovém území deset minut před koncem zase rozhodčí Hunting neposoudil jako penaltový, takže se oba týmy rozešly smírně 0:0. Bohemka ze hřiště silného soupeře veze velmi dobrý výsledek s nadějnými vyhlídkami na odvetu, která se uskuteční v Ďolíčku za dva týdny.

Saint-Étienne - Bohemians 0:0

ŽK: Chaloupka.
Diváci: 11 442.
Rozhodčí: Hunting (Anglie).

Sestava AS Saint-Étienne: Castaneda - Battiston, Janvion, Mahut, Lastage - Genghini, Larios (46. Daniel), Oleksiak, Zanon - Roussey, Rep.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka, Sloup, Koukal - Němec (84. Příložný), Čermák, Mičinec (76. Levý).

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.