"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Na úvod remíza v Chebu

clanek-loga-cheb-bohemians-1982-08-28-bwPrvní soupeř v sezoně byl štědrý na výslužku, nikoli však na body.

Nová sezona začala! Pryč je období čekání a přípravných zápasů, dnes mužstvo Bohemians poprvé bojovalo o body! A hned se mu postavil nepříjemný soupeř. Na hřišti Rudé hvězdy Cheb totiž zatím Klokani nedokázali vstřelit branku.

Oproti generálce v Aténách byla v naší sestavě jedna změna. Stále ještě nepřítomný trenér Pospíchal určil do středu útoku základní sestavy Milana Čermáka. Soupeř měl mnohem větší problémy se sestavou. Chyběl mu Šoltés, Vrba, Knoflíček a Pokluda.

I takto oslabeno, mohlo jít mužstvo Chebu do vedení již v první minutě. Klokani, zřejmě ještě omámeni darovanými květinami a selátkem z místního JZD, pustili do šance Mejtského. Jeho střelu ze čtyř kroků i následnou dorážku ale lapil skvělý Hruška.

V desáté minutě zápasu už ale nadělovali Klokani. Hlavičku Jiřího Sloupa po Bičovského centru ještě brankář lavička vyrazil. K dorážce se ale dostal Jiří Ondra, dostal Bohemku do vedení a prolomil chebské prokletí.

Do konce prvního poločasu se Cheb hnal za vyrovnáním. Samostatné úniky Sivy ani střela Mejtského ale nedonutily skvělého Hrušku kapitulovat, Bohemians tak po prvním dějství drželi vedení 1:0.

Ve druhém poločase vidělo 6873 diváků vyrovnanou hru. Hrušku v brance Bohemians nevystrašila střela Gabriela, za Bohemku se ve svých šancích neprosadili Čermák a Němec.

Prosadil se, bohužel pro fanoušky z Prahy, až domácí Lindenthal. Ten si dvanáct minut před koncem dokázal zpracovat centr střídajícího Schneidera a chytře vyrovnal.

Pro Klokany mohl první zápas v sezoně dopadnout i hůře, ale v poslední minutě se opět vyznamenal Hruška, tentokrát proti obrovské šanci Svojtky. Proti bojovnému soupeři si tak zelení připsali první letošní bod.