"Věnováno památce Miroslava Bičíka, Jiřího Steinbrocha, Lukáše Přibyla a dalších..."

Brankové hody Pod Zoborom

clanek-po-zapase-nitra-bohemians-1982-10-10-loga-bw-250pxTři týdny po Interu Bratislava čekal Bohemians další výjezd na Slovensko, tentokrát do Nitry, kde se Klokani v sedmém kole poprvé představili jako vedoucí celek soutěže.

Tomáš Pospíchal musel před zápasem řešit zranění Vladimíra Hrušky, kterého v útoku nahradil Mičinec. V pořádku už naopak byl Jaroslav Němec, který po měsíci vyběhl na trávník v základní sestavě.

A byl to právě Němec, který se podepsal pod výborný vstup Bohemians do utkání. Už v osmé minutě totiž přinutil obranu Nitry k hrubé chybě, kterou sám zblízka potrestal a Bohemka vedla 1:0. Z příznivého stavu se ale Pražané neradovali dlouho. V 15. minutě totiž chybovala i obrana hostů, tu využil Miškolci a bylo vyrovnáno.

I za nerozhodného stavu se Bohemians nevzdali útočných snah a dostávali Nitru pod tlak. Aktivní ve vytváření šancí pro své spoluhráče byl zejména Zelenský. Domácí náporu Bohemians odolávali až do 38. minuty, to se hlavou do míče opřel Jiří Sloup, dal svůj třetí gól v sezoně a zajistil Bohemce poločasové vedení 2:1.

Pokud se konec prvního poločasu hostům z Prahy vydařil, začátek druhého dějství byl noční můrou. Osm minut po přestávce totiž prohrávali. Vše začal Molnár, který se tři minuty po přestávce napřáhl ke střele, kterou zastavila až síť. O pět minut později dokonal výborný nástup Nitry do druhého poločasu Kramoliš a Plastika najednou vedla.

Bohemians se vrhli do útoku, ten byl ale bezzubý. Nitra spolehlivě bránila a když už něco prošlo až na branku Plastiky, zakročil brankář Magdolen. Časomíra mílovými kroky spěchala k závěru a už se zdálo, že se Bohemians budou do Prahy vracet s prázdnou.

Když už si rozhodčí Christov nastaveném čase připravoval píšťalku v ústech, povedl se Bičovskému centr do pokutového území, našel tam Čermáka, který z levé strany propálil vše, co mu stálo v cestě a na poslední chvíli vyrovnal. Po krásném a napínavém zápase vezou Klokani do Prahy bod za remízu 3:3.

Nitra - Bohemians 3:3 (1:2)

Branky: 15. Miškolci, 48. Molnár, 53. Kramoliš - 8. Němec, 38. Sloup, 90. Čermák.
ŽK: Molnár.
Diváci: 4418.
Rozhodčí: Christov.

Sestava Plastika Nitra: Magdolen - Halás (36. Czúczor), Chatrnúch, Liba, Kukučka - Molnár, Jež, Kramoliš - Miškolci, Borko, Ančic.

Sestava Bohemians ČKD Praha: Z. Hruška - Jakubec, Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Němec, Čermák, Mičinec.

Zápas jsme sledovali v ONLINE REPORTÁŽI.